Apgyvendinimas
Vilniaus Verkių mokyklos – daugiafunkcio centro bendrabutyje darbo dienomis nemokamai apgyvendinami Mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai iš Vilniaus bei kitų Lietuvos rajonų.
Mokiniams, gyvenantiems bendrabutyje, skiriamas 4 kartų per dieną nemokamas maitinimas iš valstybės biudžeto.
Vilniaus mieste gyvenantys mokiniai priimami į bendrabutį, jeigu:
Pavėžėjimas
Vilniaus Verkių mokyklos mokinių pavėžėjimas organizuojamas ir vykdomas vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 8 d. sprendimu Nr. 1-1782 . Dėl specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių mokinių, besimokančių Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose, pavėžėjimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo.
Pavėžėjimo paslauga Savivaldybėje yra teikiama SUP mokiniams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta (vaiko ir vieno iš tėvų) yra Savivaldybės teritorijoje.
Mokiniai į atitinkamą švietimo programą vykdančią mokyklą vežami keleiviniu transportu, mokykliniu autobusu arba kitu transportu. Mokinių važiavimo keleiviniu transportu lengvatas nustato Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymas. Siekiant užtikrinti švietimo prieinamumą, į mokyklą ir atgal privalo būti vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, ir vaikai, kuriems paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas.
Vaikai į/iš Mokyklą vežami mokykliniais ir/arba pavėžėjimo paslaugas teikiančių teikėjų autobusais, su kuriais būna pasirašyta pavėžėjimo paslaugų sutartis.
Tėvai (globėjai, rūpintojai) norintys kad jų vaikai (globotiniai) būtų vežami į/iš Mokyklą turi pateikti direktoriui prašymą dėl pavėžėjimo organizavimo (elektroninė arba word dokumento forma). Prašymą reikia pateikti ne vėliau kaip iki einamųjų metų liepos 5 d.. Pateiktų vėliau nurodyto termino prašymų pavėžėjimo organizavimas gali užtrukti ilgiau.
Dėl elektroninės formos kreiptis pas direktoriaus pavaduotoją ūkio reikalams (Tel. +370 614 29062). (Word dokumento forma čia)
Savivaldybė kompensuoja kelionės išlaidas:
1) kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 9–12 klasių (gimnazijų 1–4 klasių), profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais; neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis; priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokinių pavėžėjimas kompensuojamas iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos;
2) vaikų globos įstaigose, vaikų socializacijos centruose, bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų bendrabučiuose gyvenantiems mokiniams, važiuojantiems mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais;
3) nesant galimybės SUP mokiniui, kuris atitinka Aprašo 8 punkte nurodytus kriterijus (8.1. kurie turi judėjimo sutrikimą (vidutinį, žymų), kuriems judant reikalinga kompensacinė technika ar priemonės; 8.2. dėl intelekto sutrikimo pradinių klasių mokiniai; 8.3. dėl intelekto sutrikimo penktų ir vyresnių klasių mokiniai, turintys žymų intelekto sutrikimą ar vidutinį intelekto sutrikimą, nesiorientuoja aplinkoje, nėra saugūs gatvėje; 8.4. pavėžėjimo išimtys gali būti taikomos labai didelių ir didelių specialiųjų poreikių mokiniams, kurie dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje, mokyklos vaiko gerovės komisijos sprendimu arba atsižvelgiant į Neįgalumo ir darbingumo tarnybos nustatytą pirmojo ir antrojo lygio slaugos poreikį bei pateiktus patvirtinančius dokumentus.), suteikti pavėžėjimo paslaugos, vienam iš SUP mokinio tėvų, kurio gyvenamoji vieta yra deklaruota kartu su SUP mokiniu, pateikus prašymą kompensuoti pavėžėjimo išlaidas yra skiriama kompensacija.
Prašymą kompensuoti pavėžėjimo išlaidas pateikus iki rugsėjo 10 d. išlaidos kompensuojamos nuo mokslo metų pradžios iki einamųjų mokslo metų ugdymo proceso pabaigos (išskyrus, jeigu mokinys pakeičia mokymo įstaigą). Prašymą pateikus po rugsėjo 10 d. pavėžėjimo išlaidos kompensuojamos ne anksčiau kaip nuo sutarties (3 priedas) pasirašymo dienos.